سایز استوری اینستاگرام با ابعاد و اندازه استاندارد

استوری دراینستاگرام یکی از محبوبترین وموثرترین امکانات این شبکه اجتماعی درمیان کاربران به شمار می‌آید.تنهایکسال پس ازاینکه اینستاگرام توانایی استوری را به بسترخود اضافه کرد،تعداد کاربرانی که بصورت روزانه ازآن استفاده میکنند به بیش از۲۵۰ میلیون رسید!

استوری امکان بسیار مناسبی برای به اشتراک گذاشتن سریعتریک ویدیو کوتاه یاعکسهای جذاب وزیبا باکاربران است که فقط ۲۴ ساعت نمایش داده میشود.اما چطورمیشود ازاین فرصت و زمان به بهترین نحوه ممکن برای موفقیت وپیشرفت دراینستاگرام استفاده کرد؟بهترین سایز استوری اینستاگرام چقدر است؟

بهترین سایز ممکن استوری دراینستاگرام

سایزایده‌آل برای عکسهای باکیفیت HDو ویدیوها،طول ۱۰۸۰ پیکسل وعرض یاارتفاع ۱۹۲۰پیکسل است.درواقع نسبت ابعاددراستوری اینستاگرام(۹:۱۶)میشود.

این ابعادپیشنهادی باتوجه به این که حالت استوری تمام صفحه موبایل رادر برمیگیرد بنظرمناسبترین اندازه ممکن است.

علاوه برآن بهتراست وضوح تصویر(resolution)دراستوری اینستاگرام(900 * 1600 یا ۷۲۰ * ۱۲۸۰)باشد.این وضوح تصویر باکم کردن نسبی حجم تصاویر و ویدیوها کمک میکندتا استوری‌ها باسرعت بیشتری برای کاربران نمایش داده میشود.توصیه مااین است که به هیچ عنوان وضوح تصاویر دراستوری راکمتراز۶۰۰ * ۱۰۶۷ پیکسل نکنید.در غیراین صورت ممکن است کیفیت تصاویر شما به شدت کاهش یابد.

جمع‌بندی تمامی این صحبتها درباره سایز استوری اینستاگرام موارد زیر است:

 • بهترین ابعاد برای استوری ۱۰۸۰ * ۱۹۲۰ پیکسل است.
 • نسبت ابعاداستوری ۹:۱۶ می‌باشد.
 • حداقل رزولوشن تصاویردر استوری ۶۰۰ * ۱۰۶۷ پیکسل است.
 • در استوری حداکثرحجم برای عکس‌ها ۳۰ مگابایت می‌باشد.
 • حداکثر حجم ویدیوها دراستوری ۴ گیگابایت است.

تبدیل پیسکل به سانتی متردر استوری اینستاگرام

برخی ازکاربران تمایل دارندتا ازواحد سانتی‌متر بجای پیکسل در طراحی‌‌های گرافیکی خوداستفاده کنند.برای این که مجبورنشوید موارد بالا را خودتان به سانتی‌متر تبدیل کنید،مااینکاررا انجام دادیم.

درواقع سایزاستوری اینستاگرام باواحد سانتی متر ۵۰.۶۱ سانتی‌متر عرض و ۲۸.۴۶ سانتی‌متر طول است.

سایز کاور هایلایت اینستاگرام چه قدر باید باشد؟

ممکن است تمایل داشته باشید استوری‌های خود را دربخش هایلایت دسته‌بندی کنیدو برای هریک کاور مناسبی رادر نظر بگیرید.اما سوال این است که اندازه این کاور چه قدر است؟

ابعادکاور هایلایت ۲۰۰۰ * ۲۰۰۰ پیکسل با نسبت ۱:۱ است. درست مثل اندازه مناسب برای پروفایل اینستاگرام.برای ساختن سریع این هایلایت‌ها می‌توانید ازابزارهای آنلاینی مانندسایت کنوا استفاده کنید.

چطور درصفحه اینستاگرام خود استوری های باکیفیتی بگذاریم؟

دانستن سایزاستوری اینستاگرام،اولین گام برای ساخت وانتشاریک استوری جذاب دراین پلتفرم است.انتخاب ابعاددرست برای عکس های اینستاگرام به شماکمک میکند هیچ بخشی ازعکس و ویدیو خود رااز دست ندهید.کسانی که از اینستاگرام استفاده میکنند همواره این سوال را دارند که سایزعکس اینستاگرام چقدر است یاسایز مناسب استوری اینستاگرام چیست یاویدیوی اینستاگرام چه سایزی باید داشته باشد.در این مقاله به بیان مشخصات و بهترین ابعاد محتواهای اینستاگرامی می پردازیم.

بهترین سایز پست اینستاگرام

در سال ۲۰۱۲ واوایل شروع به کاراینستاگرام،تنها امکان درج پست‌های مربعی (نسبت ۱:۱)وجود داشت وابعادتصاویر کاربران چیز دیگری بود،تصاویر کراپ شده و سپس درج می‌شدند.به این ترتیب قسمتی ازتصویراز دست می‌رفت.اما بعدهادر سال ۲۰۱۵،امکان درج تصاویر افقی و عمودی نیزفراهم شد.همانطور که درتصویر بالا مشاهده می‌کنید،برای درج یک تصویردر قالب پست اینستاگرام،می‌توان ازسه سایز استفاده کرد.

 • بهترین سایز پست اینستاگرام در حالت مربعی: 1080 در 1080 یا 320در 320 پیکسل (نسبت 1:1)
 • بهترین سایز پست اینستاگرام در حالت عمودی: عمودی 1080 در 1350 پیکسل (نسبت 4:5)
 • بهترین سایز پست اینستاگرام در حالت افقی:  1080 در 566 پیکسل (نسبت 1:1.91)

چنان چه پست عمودی آپلود شده توسط کاربرنسبت متفاوتی داشته باشد(مصلا ۴:۶ یا ۹:۱۶) تصویرکراپ خواهد شد وبخشی ازتصویرحذف می‌شود.چنانچه درحالت پست کردن تصاویرافقی از نسبتی جز نسبت ذکر شده استفاده شود،اینستاگرام به صوت خودکار حاشیه‌ای راازطراف عکس اضافه خواهد کرد.

سایز عکس در اینستاگرام چه قدر است؟

در اینستاگرام می‌توان به سه حالت یا قالب مختلف عکس رابه اشتراک گذاشت که شامل لنداسکیپ،(افقی)،پرتره(عمودی) ومربعی می‌شوند.در حالت مربعی،اندازه پیسکل‌های عمودی وافقی یکسان است. تصاویرلنداسکیپ ازعرض بیشتری نسبت به ارتقاع برخوردارندبه طوری‌که نسبت ابعاد آن تقریبا 1.91:21 یا 2:1است.در تصاویرپرتره اما ارتقاع تصویر ازعرض آن بیشتر است وحداکثر نسبت ابعاد آن برابر با 4:5 عنوان می‌شود.در ادامه اندازه ایده‌آل عکس های اینستاگرام درفرمت‌های مختلف رامشاهده می‌کنید:

 • تصاویر لنداسکیپ: 1080 در 608 پیکسل
 • تصاویر مربعی: 1080 در 1080 پیکسل
 • تصاویر پرتره: 1080 در 1350 پیکسل

بهترین اندازه استاندارد ویدیوهای زنده (لایو)

ویدیوهای لایو اینستاگرام نیز درحالت پرتره یا عمودی ضبط می‌شوند و نسبت ابعاد استاندارد 9:16 و ابعاد پیکسل 1080 در1920 برای آن ذکر شده است.با کمک اندازه‌های بالامی‌توانید سایز عکس اینستاگرام و سایز استاندارد ویدیو اینستاگرام را در ویدیوها یا عکسهای بعدی‌تان لحاظ کنید.

چرا باید به سایز عکس در اینستاگرام اهمیت داد؟

متاسفانه بسیاری از کاربران، بدون آگاهی از این مساله، اقدام به اشتراک تصاویر و ویدیوهای خود در این شبکه اجتماعی می‌کنند. در این حالت، یا تصاویر کیفیت و حالت اصلی خود را از دست می‌دهند یا اپلیکیشن اینستاگرام برای جا دادن محتوا بر روی صفحه خود، مجبور به اعمال تغییراتی در آن می‌شود که قطعا خوشایند کاربران نخواهد بود. به بیانی دیگر، الگوریتمی‌که در حال حاضر توسط اینستاگرام برای تغییر اندازه عکس مورد استفاده قرار می‌گیرد، به اندازه کافی بهینه نشده است. بدین معنی که با اعمال تغییراتی همچون فشرده‌سازی از طریق این الگوریتم، جزییات عکس افت محسوسی پیدا کرده و این یعنی عکس شما قربانی اینستاگرام خواهد شد. اینجاست که اگر کاربران اطلاعاتی را در خصوص اندازه‌های استاندارد برای اشتراک تصاویر در این اپلیکیشن در اختیار داشته باشند، قادر خواهند بود با حفظ کیفیت تصاویر، خروجی بهتری را در معرض دید مخاطبان خود قرار دهند.

بی‌تردید اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در دنیا محسوب می‌شود که طبق آخرین گزارش‌ها، در ماه بالغ بر یک میلیارد کاربر در سراسر جهان به طور فعال از آن استفاده می‌کنند. جالب اینجاست که بدانید قریب به 71 درصد از این یک میلیارد کاربر، کمتر از 35 سال دارند و این یعنی، محبوبیت بالای این اپلیکیشن تصویرمحور نزد کاربران جوان. اما از آن‌جایی که این پلتفرم مبتنی بر تصاویر و ویدیوهاست، آگاهی از نحوه درست اشتراک‌گذاری محتوا در این بستر ارتباطی می‌تواند در انتقال پیام بسیار تاثیرگذار باشد.

درباره‌ی zarei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *