هاست دانلودی باید چه ویژگی های داسته باشد؟

اگر در وب سایت خود تمام فایل های همانند: فیلم ها و تصاویر و موسیقی ها را بارگذاری می کنید و یا حجم بسیار زیادی از فایل ها روی وب سایت خود آپلود می کنید حتما در مورد هاست دانلودی شنیده اید و یا حتی از آن استفاده کرده اید؟ زیرا هاست دانلودی برای میزبانی فایل های وب سایت به کار برده می شود. در این مقاله قصد داریم به این مطلب هاست دانلودی بپردازیم.

تمامی مدیران وب سایت به فکر راهی برای افزایش بهتر وب سایت خود هستند قطعا وب سایت با سرعت بارگذاری بالاتری بازیدکنندگان بیشتری را به همراه خواهد داشت. و با این فرآیند می توانید قدمی جلوتر از رقبای خود باشید و کاربران با خیال راحت وارد وب سایت شما می شود و دانلود های خود را از وب سایت شما انجام می دهند. هاست دانلود به نوعی از هاست گفته می شود که به کمک هاست اصلی شما می آید و سرعت دانلود و همچنین آپلود وب سایت شما را بالا می برد. هدف اصلی از ایجاد این هاست داشتن حجم کافی برای افزودن فایل های دانلودی مدیران وب سایت برای کاربران خود در وب سایت است.

کار کردن با این هاست دانلودی بسیار راحت می باشد به گونه ای که آپلود فایل نیازمند آموزش و دانشی نخواهد بود و مدیریت آن هم آسان می باشد البته فایل ها از هاست اصلی وب سایت جدا می شود و هرگز موجب کندشدن سرعت وب سایت شما نمی شود.

البته در این جا سوال پیش می آید که کار اصلی هاست دانلودی چیست؟ می توانیم این طور پاسخ دهیم که آپلود فایل های موجود در وب سایت و همچنین حفاظت و نگه داری از بکاپ های وب سایت را برعهده دارد. به صورت کلی بخواهیم فواید و ویژگی های هاست دانلود را بررسی کنیم سرعت خوب، ظاهری شیک و ساده، داشتن حجم و پهنای باند مناسب، مدیریت مصرف حافظه ی آسان، وغیره می باشد. و می توان از معایب های این هاست دانلود به فقدان سرویس ایمیل ودیتابیس اشاره کرد.

همان گونه که قبلا اشاره کردیم حجم فایل هایی که در وب سایت بارگذاری می کنید بیشتر از 20 مگابایت باشد قطعا باید از هاست دانلودی استفاده نمایید.

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که اگر حجم فایل ها وب سایت 1000 گیگابایت باشد و در آمد وب سایت جوابگوی هزینه ی اشتراکی با حجم 500 گیگابایت نباشد .آن موقع چه باید کرد؟

توصیه می کنیم که به خاطر اینکه به سرور اختصاصی با هزینه ی هنگفتی مورد نیازتان نباشد بهتر است هاست دانلودی برای خود در نظر داشته باشید.

به یاد داشته باشید اگر تعداد فایل های که قرار است دانلود کنید بیش از 40 مگابایت است بایستی از هاست دانلود استفاده کنید.  به طور مثال: شما روزی 5 فایل 40 مگابایتی بارگذاری می کنید که حجم فایلها در کل 200 مگابایت می باشد،شما هر ماه 6 مگابایت از فضای خود را اشغال می کنید. که این حجم در سال 72 گیگابایت می شود. با این حساب شما بایستی از هاست دانلود استفاده نمایید.

بهتر است این  مورد را مد نظر بگیرید که هاست دانلود در تمامی وب سایت کاربرد ندارد و اکثرا برای وب سایت هایی مورد استفاده قرار می گیرد که میخواهند همزمان هم فایل فیلم و هم فایل صوتی خود را بارگذاری کنند. که می تواند سرعت بارگذاری را بالا ببرد. افرادی که از هاست اصلی خودشان برای بارگذاری همین فایل ها استفاده می کنند قطعاً در آینده برای وب سایت شان مشکلاتی همانند:کاهش پهنای باند، سرعت لود بسیار کم و… به وجود خواهد آمد.

هاست دانلودی در حقیقت فضای مناسبی را برای دانلود و آپلود فایل های ویدئویی و تصاویر ایجاد می کند که شما تنها با گذاستن لینک دانلود و بارگذاری در وب سایت به نیاز کاربران خود پاسخ می دهید. هاست دانلودی شامل فضای مشخص باپهنای باند بسیارمناسب می باشد، به‌ همین خاطر از امکانات راحت وساده‌تری برخوردار هستند، وقیمت بالاتری درمقایسه با سایر هاست‌ها دارند.

 

ویژگی های هاست دانلودی چیست؟

قطعا این سوالات برای شما پیش آمده که نحوه خرید هاست دانلودی خوب چگونه است؟ چه نکاتی را در موقع خرید هاست دانلودی باید در نظر بگیریم؟ در این مقاله سعی می کنیم به این سوالات پاسخ دهیم؟اکثر افراد با نداشتن آگاهی کامل هاست دانلودی خود را خریداری می کنند، وممکن است که برخی از نیازهای شما را برآورده نکند. بهتر است قبل از خرید هاست دانلودی نکاتی را رعایت کنید

در این بخش می‌خواهم درباره ویژگی‌های یک هاست دانلودی خوب صحبت کنم تا شما بتوانید بهترین هاست دانلودی را مطابق با نیازهای خود انتخاب کنید.

 

قیمت مناسب هاست دانلودی

شمابه عنوان یک مدیر کسب و کاربایستی هزینه های خودرا مدیریت نمایید. این که هاست دانلودی خوب باهزینه ارزان تر خریداری کنید. به هزینه های شماکمک میکند. این که هاست دانلودی خوبی را بخریدکه ازبقیه هاست‌های دانلودی به صرفته‌ ترباشد ومیتواند در مدیریت هزینه‌هایتان بسیارکمک می کند.

 

راحتی مدیریت فضای میزبانی وب

شایدیادتان باشد قبل ازاینکه سیستم مدیرت هاست دایرکت ادمین آپدیت شودو ورژن جدیدتری ارائه نماید، کار باآن به حدی برای افراد عادی وغیرمتخصص سخت بودکه همه جا ازسیستم مدیریت هاست لینوکس صحبت میکردند، چون کار باآن بسیارآسان و راحت بود وهر شخص باهر سطح دانش میتوانست ازآن استفاده نماید. دقت کنید هاست دانلودی مناسب خودرا از پشتیبان هاستینگ خود در خواست کنید.

 

هاست دانلودی یا سرور مجازی کدام بهتر است؟

این دقیقابرمی گردد به موضوعی که درپاراگراف قبلی درباره ی هاست دانلودی صحبت کردیم. سرورهای مجازی واختصاصی درکنار سرعت بالاتری که دردانلود ارائه میکنند نیازمند تخصص و حرفه می باشدو ممکن است برای کاربران عادی وغیر حرفه ای دردسر سازباشند، اما هاست دانلودی برای اشخاصی که ازدانش برنامه نویسی بهر ه ای نبرده اند مناسبتر است.

 

هاست دانلودی باید فضای کافی برای فایل وب سایت را داشته باشد.

بهتراست این رایادآوری کنیم که بیشتر هاستینگ ها تغییرات حجم هاست راپس ازخرید وباانجام دادن چند کلیک آسان قبل ازهرچیز بایدخیالتان راراحت کنیم که اکثر هاستینگ‌ها قابلیت تغییرحجم هاست را بعد ازخرید واستفاده ازسوی شما راتنها باچند کلیک ساده وپرداخت هزینه ارائه می‌ نمایند. ازآنجایی که گفته شدشما باید به هزینه‌های خود را مد نظر داشته باشید، توصیه میکنیم از هاست دانلودی مطابق بانیاز های فعلی خوداستفاده نمایید وسپس بابالا رفتن میزان حجم موردنیاز خودحجم فایل هاست دانلودی خودرا افزایش دهید.

دراین مورد شمابایستی باتوجه به نوع نیازخود هاست دانلودی خودرا انتخاب وخریداری نمایید، به طور مثال: دقت نماییدکه شمافایل‌های صوتی دارید یاتصویری؟ فایل آموزشی سنگین دارید یاسبک؟ تمامی این نکات بسیارمهم و اساسی هستند ودر صرف هزینه ی شماتاثیر میگذارند.

 

داشتن پهنای باند نامحدود برای هاست دانلود

تلاش کنیداز هاست‌های دانلودی باپهنای باندنامحدود استفاده نماییدکه باید این را یاد آور شوم که اکثر هاستینگ‌ها از هاست‌های دانلودی خودرا باپهنای باندبسیار زیاد یانامحدود ارائه می‌ نمایند، پهنای باند محدود هاست دانلود میتواند درآینده شمارا بامشکل دچار کند.

پهنای باند هاست به معنی این است که جمع دانلود در وب‌ سایت شماچه قدراست، مثلاممکن است یک فایل شماکه یک گیگ هست دریک ماه به تعداد 200 باردانلود شودکه جمعا 200 گیگ ازپهنای باند شمارا اشغال میکند وباید هاست دانلودی شماتوانایی پاسخگویی به نیازشما وکاربران شمارا داشته باشد.

 

هاست دانلودی باید توانایی دانلود همزمان چندین کاربرا را داشته باشد.

شایدبرای شماپیش آمده باشدکه هنگام دانلود ازیک وب سایت بزرگ باکاهش سرعت مواجه شده باشید، یادرمواقعی باقطع دانلودمواجه شوید. این دقیقامربوط به هاست دانلود می باشد، شماباید هاست دانلودی راانتخاب نماییدکه بتواندپاسخگوی دانلود همزمان و هماهنگ تعداد بسیاربالای دانلود درلحظه باشد.

 

هاست دانلودی باید سرعت بارگذاری خوبی داشته باشد.

درحال حاضر تعداد بسیارزیادی لوکیشن یاجایگاهای هاست دانلود دردنیای امروز برای ایرانیان وجوددارد، ازجمله هاست‌های دانلودی، آلمان، اروپا، کانادا، هلند و… که میتوانید ازآنها استفاده نمایید وپیشنهاد هاست‌های اروپارا به شما میکنیم زیرابه ایران نزدیکترهستند وسرعت بسیار بالاتری نسبت به هاست کانادادارند، امااگر نمیخواهید زیادهزینه پرداخت کنید، ازآن جاییکه هاست‌های دانلودی ایران مدتی هست که به پایداری مناسبی رسیده‌اند توصیه می کنیم از هاست‌های ایرانی استفاده نماییدکه هم سرعت بسیاربالایی رادر دانلود ارائه می‌ نمایند وهم دانلود از هاست‌های ایرانی برای کاربران ایرانی نیم بها است. یعنی اگریک نفر یک فایل 10 گیگی رادانلود نمایند، هزینه 5 گیگ راپرداخت می‌ نمایند.

 

هاست دانلودی باید توانایی اتصال از طریق از FTP را داشته باشد.

FTP یک اکانت در هاست دانلودی شما میسازدکه به شمااین امکان رامیدهد تابصورت غیرمستقیم ازنرم‌افزارهای مختلف مثل Filezilla برای آپلوداستفاده نمایند یابصورت مستقیم ازطریق پنل مدیریت وردپرس خود بااستفاده از افزونه Upload To FTP فایل آپلود نمایید. اکثر هاست‌ها این قابلیت رادارند اماکار ازمحکم کاری عیب نمیکنه! حتمااز هاستینگ خودبپرسید و مواظب باشیداین قابلیت ازطرف هاستینگ محدودنشده باشد تابا مشکل روبه رونشوند.

 

هاست دانلودی باید توانایی بکاپ گیری را داشته باشد.

بصورت کلی هاست‌های دانلودی که میزبان فایل‌هاهستند دچارمشکل نمیشوند، پس باخیال راحت ازاین هاست‌ها استفاده نمایید. امابایدبدانید هاستینگ‌ها به دلیل عدم بصرفه بودن بکاپ گیری از هاست دانلود بدلیل بالابودن حجم فایلها اینکار راانجام نمیدهند واگرشما فایل بسیار مهم واساسی داریدکه میخواهید همیشه درجایی نگهداری شودکه مشکلی برایش پیش نیایدپیشنهاد میکنیم یک هاست مجزا تهیه نمایید ونسخه ی پشتیبان راهفته‌ای یکبار در آن ذخیره نمایید، یا در جستجوی یک هاستینگ خوب باارائه ی خدمات متناسب بانیاز خود باشید.

 

در هاست دانلودی محدودیت استفاده از دیتابیس وجود دارد.

بعضی ازکاربران تصورمیکنند میتوانند هاست دانلودی راجایگزین هاست وب کنند وبعد ازهزینه متوجه میشوند هاست دانلودی دیتابیس ندارد! این دقیقاهمان تفاوت اصلی میان هاست دانلود و هاست وب هست ودلیل پایین‌تربودن هزینه هاست دانلود همین نداشتن دیتابیس هست وچون هاست دانلود دیتابیس نداردنگرانی برای هاستینگ ایجاد نمیکند وفشار بسیارکمتری به هاست وارد می کند، خرابی کم تری دارد وهزنیه بسیارپایینی نسبت به هاست وب دارد.

 

استفاده مناسب از هاست دانلودی و هم هاست وب

البته سوال کاربران دراین درباره این است که آیامیشوداز هاست دانلود همزمان درکنار هاست وب استفاده نماییم؟ وپاسخ این است، بله. خوشحال کننده است که امکان استفاده ازمیزبان دانلود ومیزبان وب بصورت همزمان وجوددارد وشمامیتوانید در هاست وب خوداطلاعات اصلی ودیتابیس خودرا بسازید ودر هاست دانلود فایل‌های دانلودی خودرا بارگزاری نمایید وازهر دو استفاده نمایید. برای اینکار در وردپرس کافی است ازپلاگین Upload To FTP استفاده نمایید.

 

درباره‌ی zarei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *