نمایش مشخصات کاربران در وردپرس

گاهی در وب سایت مان نیازداریم تامشخصات کاربری که به وب سایت وارد شده (لاگین کرده) است رانمایش دهیم.برای مثال لازم است برای کاربروارد شده،صفحه‌ی پروفایل بسازیم یانام کاربررادرهدر وب سایت به نمایش بگذاریم.درگذشته برای نمایش مشخصات کاربرازتابعی به نام (get_currentuserinfo) در وردپرس استفاده می‌شد. این تابع در وردپرس ۴.۵ منسوخ شده و تابع دیگری به نام (wp_get_current_user)جایگزین آن شده است.بنابراین مانیز ازهمین تابع استفاده خواهیم کرد.

نمایش اطلاعات کاربر بااستفاده ازتابع وردپرس

برای نمایش اطلاعات کاربران ابتدالازم است صفحه‌ای برای ورود وعضویت آن هاطراحی کنید.حالا برای نمایش مشخصات بعداز لاگین کاربر، تابع (wp_get_current_user) رافراخوانی کنید.این تابع یک شیء از WP User برمیگرداند که میتوان ازآن یک خروجی گرفت.

برای نمایش مشخصات کاربربصورت تفکیک شده میتوان ازکد زیراستفاده کرد.

بهتراست ازکدهای فوق بعد ازکنترل ورود کاربراستفاده شود.یعنی ابتدا باهمین تابع ورود کاربررا بررسی نماییم تااگرکاربر وارد شده بود اطلاعات طبق کدبالا چاپ شوند.

کنترل ورود کاربر دروردپرس

ازکاربردهای دیگراین تابع چک کردن ورودکاربر است.برای مثال درقسمتی ازهدر میخواهیم پیام خوش آمدگویی به کاربر را بعداز ورود(login)نمایش دهیم.برای اینکار کافی است ازکدزیراستفاده نماییم.

درباره‌ی zarei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *