چگونه حجم آپلود در وردپرس را افزایش دهیم؟

حتماً تا به حال حین بارگذاری فایل در وردپرس متوجه محدودیت حجم آپلود در آن شده‌اید. گاهی نیاز داریم تا فایل‌هایی بزرگتر از حجم تعیین شده آپلود نماییم. در این صورت باید روش‌های افزایش حجم آپلود در وردپرس را بیاموزید. موضوعی که امروز در این مقاله دنبال می‌کنیم راه‌های آپلود بدون محدودیت است.

نحوه بررسی حجم آپلود در وب‌سایت

معمولا زمانی که فایلی را آپلود میکنیم با خطای “پرونده بارگذاری شده بزرگ‌تر از upload_max_filesize است” مواجه می‌شویم. در این صورت باید نسبت به افزایش حجم آپلود سایت اقدام کنید.

اگر وارد بخش رسانه‌ها در وردپس شوید و روی گزینه‌ افزودن کلیک کنید، می توانید حداکثر حجم قابل آپلود را ببینید. این عدد به صورت پیش فرض در وردپرس 2M است. یعنی فایل‌های بزرگتر از ۲ مگابایت را نمی توان آپلود نمود.

اما ما قصد داریم به کمک راه‌های زیر این محدودیت را رفع نماییم. انجام دادن یکی از این روش‌ها برای افزایش این محدودیت کافی است.

روش‌های افزایش حجم آپلود در وردپرس

  • به کمک فایل htaccess.

وارد هاست وب‌سایت خود شوید. روی گزینه Public_html کلیک کنید. سپس فایل htaccess. را بیابید.

این فایل را ویرایش کنید ودر انتهای فایل کد زیر را اضافه کنید:

به این ترتیب حجم آپلود سایت شما از2M‌ به 64M افزایش می‌یابد.

  •  به کمک فایل php.ini

وارد هاست وب‌سایت خود شوید در بخش مدیریت فایل‌ها وارد public_html شوید سپس در پوشه wp-admin دنبال فایل php.ini باشید.
اگر این فایل را پیدا کردید آن را ویرایش کرده و کدهای زیر را در آن قرار دهید. در غیر این صورت یک فایل با این نام بسازید و کدهای زیر را در آن بنویسید.

  • افزایش حجم آپلود با افزونه

اگر با روش‌های فوق موفق به افزایش حجم آپلود نشدیدکافی است از افزونه‌ی Increase Maximum Upload File Size کمک بگیرید. افزونه را از طریق دکمه‌ی زیر یا مخزن وردپرس دریافت و نصب نمایید.
برای نصب آن از آموزش نصب افزونه در وردپرس کمک بگیرید.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه دربخش تنظیمات دکمه‌ی جدیدی به نام افزونه ایجاد می‌شود. وارد این بخش شوید و حجم مدنظر خود را وارد کنید.

خب امیدوارم توانسته باشید با یکی از این سه روش فوق،حجم آپلود را بالا ببرید. چنان چه موفق به تغییر این محدودیت نشدید می‌توانیداز پشتیبانی شرکت هاست وب‌ سایت خود کمک بگیرید.
ادمین سایت دراین زمینه پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهد بود

درباره‌ی zarei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *